Τώρα είναι Πέμ Ιούλ 24, 2014 5:42 pm

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » Αρχείο Συζητήσεων » Παλαιές Συζητήσεις

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Αναζήτηση για:
Συγγραφέας Μήνυμα

Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 20, 2011 6:08 pm 
Κορυφή  
Ε Ρ Ω Τ Η Σ Η ¨ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΦΗΜΕΣ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΕ 8ΩΡΟ (ΤΡΕΙΣ ΒΑΡΔΕΙΕΣ) ΛΟΓΟ ΜΕΙΩΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΠΟ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΕΚΟ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ-ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΦΥΛΑΚΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΕΓΚΛΩΒΙΣΤΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΟΥΠΙ (ΡΕΠΟ-ΑΔΕΙΕΣ -ΓΙΟΡΤΕΣ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ). ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΝΑ 10% ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΩΝ ΦΥΛΑΚΩΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΕ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΙΑΤΑΓΗ ΔΗΛΑΔΗ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΒΑΡΔΕΙΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ?

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 22, 2011 5:39 pm 
Κορυφή  
ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΘΕΟΦΟΒΟΣ; ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ; ΜΠΟΡΕΙ Η ΟΣΥΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ; ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΞΕΒΟΛΕΨΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΒΟΛΕΨΑΝ , ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ(ΨΗΦ...ΨΗΦ...) ΒΕΒΑΙΑ; ΘΟΥ ΚΥΡΙΕ ΦΥΛΑΚΗΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΙ ΜΟΥ.
ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ , ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Δ/ΝΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΕΙ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠ. ΕΣΩΤ. ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΕΚΟ. ΤΙ ΘΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΟΙ Δ/ΝΤΕΣ;
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΝΑΚΡΙΒΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΒΟΛΕΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ .
ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΤΕ ΤΟΥΣ.
ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΣΥΕ. ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ.
Η ΟΣΥΕ ΕΧΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ ΤΟΥ 10/2010 ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ............( ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΑ ΠΗΡΑΝΕ)
ΑΘΕΟΦΟΒΕ ΠΟΛΥ ΚΑΥΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΞΕΣ.....

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 7:18 am 
Κορυφή  
Αγαπητέ κύριε/α «Ορέστη»

Μην μας υποτιμάς άλλο. Ο ΟΡΕΣΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΘΕΟΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. Άρα Γιάννης κερνά και Γιάννης πίνει!
Αν συνεχίσεις να γράφεις με δύο ψευδώνυμα θα σου σβήσω το ένα από τα δύο.

Επί των δήθεν «ερωτήσεων» που σε ταλαιπωρούν, ταλαίπωρε:
- Για αύξηση των ωρών εργασίας μέχρι στιγμής έχουν μιλήσει ο Ορέστης (από την λύσσα του) και ένας διευθυντής κάποιας φυλακής (από το γλείψιμο που ήθελε να κάνει σε κορυφαίο παράγοντα του Υπ. Δικαιοσύνης). Και οι δύο θα ξεβρακωθούν δημόσια. Ελπίζω να μην χρειαστεί. Κατάπτυστοι και αισχροί!
- Για την δήθεν κάλυψη των κενών οργανικών θέσεων από μετατάξεις η ΟΣΥΕ δεν είναι αρνητική. Το ερώτημα είναι μήπως για μία ακόμη φορά στις φυλακές έρθουν ότι περισσεύει από κάθε υπηρεσία. Επίσης, οι μετατάξεις θα είναι υποχρεωτικές ή προαιρετικές?
- Ερώτηση προς τον Ορέστη? Εσύ γιατί τρώγεσαι με τις μετατάξεις? Απάντηση: Ίδιο όφελος και μωροφιλοδοξία!
- Το Υπουργείο έχει ζητήσει από τους διευθυντές των καταστημάτων λίστες με αυτούς που εργάζονται στα γραφεία! Ξύπνα!
- Η ΟΣΥΕ έχει προειδοποιήσει και διόρθωσε αυτούς που έπρεπε και θα το κάνει πάντα όπως: με τα λαμόγια που έπαιρναν νυκτερινοεξαιρέσιμο επίδομα στις πλάτες των φυλάκων με την ανοχή της τότε διοίκησης της Ομοσπονδίας και τα απλωμένα χέρια που ακόμα προσπαθούν να επιβιώσουν παρασιτικά και συνασπιζόμενοι δήθεν αρχαιολάτρες καμένους και κομμένους συνδικαλιστές που τώρα τελευταία στέλνουν επιστολές και γράμματα από το μέτωπο της απάτης, της οκνηρίας και της λάσπης που τους διακατέχει.

Τέλος, βιάζεσαι να πανηγυρίσεις την δήθεν αποτυχία μας. Τα νυκτερινά του 10/2010 δεν έχουν χαθεί. Και αυτά θα τα πάρουμε. Για το εκλογικό έγραψα παραπάνω και νομίζω ότι όλοι κατάλαβαν τι έχει γίνει.

Ερώτηση προς τον Ορέστη (πρώην 40 χρόνια): Με το ασφαλιστικό των σωφρονιστικών τι έχει γίνει?

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 9:46 am 
Κορυφή  
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ o 40 χρόνια … με θυμάσαι από το προηγούμενο φόρουμ και τις ύβρεις εναντίον μου γνωρίζοντας ποιος είμαι.
Γιατί εγώ και θυμάμαι και τώρα και σε ξέρω.

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 10:57 am 
Κορυφή  
Ρε ποιο οκτάωρο? Σταματήστε να μιλάτε! Θα βγάλουμε τα μάτια μας μόνοι μας.
Παρακαλώ τον Spiro να κατονομάσει το διευθυντάκο που μίλησε για οκτάωρο για να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε και πως να τους αντιμετωπίσουμε. όσο για τον ορέστη να δουλέψει αυτός μόνο 40 χρόνια και να είναι και οκτάωρα :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 7:16 pm 
Κορυφή  
ΠΡΟΣ Spiros1978
ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΕΣΤΗ Η ΑΛΛΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ , ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΔΕ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕ ΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΜΕ , ΤΡΙΤΟΝ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΑΠΟΘΥΜΕΝΑ ΜΟΥ , ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΜΟΥ ΟΦΕΙΛΗΣ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΑΔΙΚΑ , ΑΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΛΝΕΣ ΕΝΑ Ε-ΜΑΙL ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.
ΠΡΟΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ
Η ΦΗΜΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ, ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ, ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ.
ΕΔΩ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ Κ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ.
ΣΥΝΕΠΩΣ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΙ, ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΟΥΤΟΠΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.....

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 6:54 pm 
Κορυφή  
Είναι αλήθεια ότι νέος φύλακας του Κ.Κ.Κορυδαλλού μετατάσεται ή αποσπάται στο υπουργείο ενώ είναι ακόμη δόκιμος;;;;Σπύρο ξέρεις κάτι;

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 8:53 pm 
Κορυφή  
ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟΣ έγραψε:
Είναι αλήθεια ότι νέος φύλακας του Κ.Κ.Κορυδαλλού μετατάσεται ή αποσπάται στο υπουργείο ενώ είναι ακόμη δόκιμος;;;;Σπύρο ξέρεις κάτι;

καλα εσυ που ζεις,αυτα γινονται εδω και χρονια,ολα ειναι θεμα βυσματος

Κόντρα στο καιρό, δύναμη θα βρώ τη πατρίδα για να σώσω τι να πούν για 'μάς, μάνα μου Ελλάς όποια πέτρα κι' αν σηκώσω.Τίμημα βαρύ, λίγοι και καλοί πού φυλάνε Θερμοπύλες.Αγρυπνος φρουρός, ύμνος εθνικός ράτσα πού 'ναι μιά στις χίλιες.
₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪

Προφίλ WWW  

Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 9:22 pm 
Κορυφή  
desmofylakas έγραψε:
ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟΣ έγραψε:

καλα εσυ που ζεις,αυτα γινονται εδω και χρονια,ολα ειναι θεμα βυσματος

Τότε το ερωτημά μου καταντά ρητορικό.Το θέμα είναι συνάδελφε ότι στη δική μας προκύρηξη(σειρά 2009)αναφέρεται ρητώς ότι για τουλάχιστον 10 έτη απαγορεύεται η μετακίνηση του φύλακα από την οργανική του θέση.

Προφίλ  

Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 6:54 am 
Κορυφή  
Προς Atheofovo

Δεν νομίζω να κάνω τόσο λάθος και το κυριότερο δεν νομίζω να κάνει τόσο λάθος ο διαχειριστής. Εν πάση περιπτώσει, συγγνώμη αν σε έθιξα και σε παραλλήλισα με το Ορέστη. Η πρότασή σου για τις μετατάξεις δεν είναι ουτοπική και σε κάθε περίπτωση θέλει πολύ κουβέντα. Κανείς δεν είναι αρνητικός σε μετατάξεις από άλλες υπηρεσίες προς τις φυλακές. Το ζητούμενο είναι η ποιότητα του προσωπικού που θα έρθει, αν θα έρθει υποχρεωτικά ή εθελοντικά, πόσα χρόνια υπηρεσίας του απομένουν για την συνταξιοδότηση, τα προσόντα κ.ο.κ. Προσωπικά διαφωνώ με την λογική ότι περισσεύει να το πάρουμε εμείς. Επιπλέον, υπάρχει και η διεκδίκηση της συγχώνευσης εσωτερικής φύλαξης με την εξωτερική φρουρά. Αυτό απαντά ακόμα πιο άμεσα και ευθύβολα στις ανάγκες μας συνολικά σαν υπηρεσία.

Προς Βόρειο και Atheofovo

Όντως υπήρξε Διευθυντής που είπε τα ακατονόμαστα. Χαρακτηριστικό δείγμα αντισυναδελφικότητας, βλακείας, αισχρού γλυψίματος και ασχετοσύνης. Έχεις δίκιο Βόρειε. Να δουλέψει αυτός 40 χρόνια και να είναι και οκτάωρα.

Προς Σωφρονιστικό

Δεν το γνωρίζω το ζήτημα που θέτεις. Θα το κοιτάξω και θα σου απαντήσω

Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μετάβαση σε:  

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση